Sztuczna trawa IV generacji w hali sportowej MOSiR Zabrze. Prace już na ukończeniu

Dobiegają końca prace związane z wymianą nawierzchni w hali widowiskowo-sportowej MOSiR przy ul. Matejki 6 w Zabrzu. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie około 1,9 mln złotych.

Ułożona tam sztuczna trawa IV generacji pozwoli na poprowadzenie zajęć i rozgrywanie turniejów w profesjonalnych warunkach. Prace związane z jej instalacją rozpoczęły się w sierpniu i obejmowały wcześniejszy demontaż istniejącej nawierzchni wraz z utylizacją, wykonanie gniazd dla bramek piłkarskich, a także wykonanie maty elastycznej.

Nowa nawierzchnia będzie miała wymiary 100 na 50 metrów. Na tej powierzchni zostaną wydzielone trzy mniejsze boiska wyposażone w dwie bramki o wymiarach 7,32 na 2,44 m oraz sześć bramek o wymiarach 3 na 2 m. Dla bezpieczeństwa użytkowników wszystkie osadzone będą w specjalnych tulejach.


Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej- edycja 2019”. Na modernizację obiektu miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 807 tys. 700 zł netto.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze