Szkoła Podstawowa w Biskupicach przeszła termomodernizację. Inwestycja przyniesie oszczędności

fot. UM Zabrze

Dobiega końca kompleksowy remont kolejnej zabrzańskiej placówki oświatowej. Za blisko 3,5 mln zł termomodernizację przeszła Szkoła Podstawowa nr 22 w Biskupicach.

Szkoła znajduje się przy boisku SKS “Gwarek Zabrze” oraz w sąsiedztwie Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

W ostatnich latach miasto dokonało kompleksowej termomodernizacji blisko 50 szkół i przedszkoli za ponad 78 mln zł. Dzięki tym działaniom zmniejszona została ilość zużywanej energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Pozwala to obniżyć koszty ponoszone przez placówki oświatowe.


Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 22 przy ul. Zamkowej 2 w objęła m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych; ocieplenie dachu; wymianę okien i drzwi zewnętrznych na okna i drzwi o lepszym współczynniku przenikania ciepła i podwyższonej szczelności, w tym stolarkę o odporności ogniowej; modernizację instalacji c.o., montaż grzejników, zaworów termostatycznych i odpowietrzających oraz wykonania osłon grzejników; zmianę sposobu przygotowania c.w.u. z sieci ciepłowniczej na elektryczne podgrzewacze przepływowe; wykonanie izolacji przeciwwilgociowej na ścianach przyziemia i piwnic; czy też wykonanie instalacji odgromowej, systemu odwodnienia, przebudowy kominów z obróbkami blacharskimi.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze