Sylwester i przywitanie Nowego Roku pod Domem Muzyki i Tańca. O oprawę muzyczną zadbają „Żuki”

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu tradycyjnie zaprasza do przywitania Nowego Roku przed siedzibą tej instytucji. Zespół “Żuki” zagra swoje najbardziej znane przeboje. Impreza rozpocznie się o godzinie 23:00 i potrwa do godziny 1:00.

Grupa “Żuki” powstała w Bydgoszczy w 1985 roku. Od początku istnienia specjalizowała się w coverach utworów The Beatles, ale prezentuje również piosenki m.in. Czerwonych Gitar, Czesława Niemena czy Krzysztofa Klenczona. Zespół koncertował również poza granicami naszego kraju, m.in. w USA. Libanie i Wielkiej Brytanii.

Występował także jako support wielu znanych grup muzycznych. Wielokrotnie bywał w Zabrzu, ostatnio na tegorocznym Święcie Miasta.

W sylwestrową noc zgromadzoną przed DMiT-em publiczność “Żuki” będą bawić przez pełne dwie godziny (od godziny 23:00), prezentując także własne piosenki z płyt “Dom” i “Moment”, a punktualnie o północy życzenia wszystkim mieszkańcom miasta złoży prezydent Zabrza.


Zapowiada się gorąca sylwestrowa noc, która pewnie, nawet przy ewentualnie mało przychylnej aurze, nie pozostawi nikogo obojętnym. Trzeba tam być. Sylwester 2021 r., Dom Muzyki i Tańca (na wolnym powietrzu), od godziny 23:00 do godziny 1:00.

Początek Nowego Roku również będzie obfitował w wydarzenia, które podkreślą wyjątkowość tego czasu. 1 stycznia 2021 r., punktualnie o godzinie 12:00, z wieży zabrzańskiego Ratusza (ul. Religi 1) odegrany zostanie hejnał miasta.

Natomiast o godzinie 12:15, w kościele pw. św. Kamila rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

1 stycznia, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. Mają co roku wiedeńczycy swój noworoczny koncert, mają taki koncert od lat również zabrzanie. Jak co roku zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zaproszono też znakomitych solistów: Katarzynę Oleś-Blachę – sopran, Monikę Ledzion-Porczyńską – mezzosopran i Tomasza Kuka – tenor.

W Wielkiej Gali Operetkowej nie może zabraknąć ruchu scenicznego, barwnych strojów i dekoracji, zatem widzowie będą mogli też podziwiać plejadę polskich tancerzy.

Wystąpią: Dorota Rak, Kamila Borowska, Joanna Lichorowicz–Greś, Zofia Czechlewska, Sławomir Greś, Mateusz Ludwikowski, Adam Czechlewski, Bartłomiej Marszałek. Choreografię i kostiumy przygotowała Zofia Czechlewska. Kierownikiem muzycznym Koncertu Noworocznego jest Sławomir Chrzanowski, który dyrygować będzie zabrzańskimi filharmonikami.

Więcej informacji nt. Sylwestra 2021/2022 i Koncertu Noworocznego można znaleźć na stronie: www.dmit.com.pl.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze