Świetne wiadomości z klubu przy ul. Roosevelta. Lukas Podolski zostaje w Zabrzu na kolejny sezon (TV)

Na tę informację „Trójkolorowa” rodzina czekała z wielką nadzieją. Mistrz Świata z 2014 roku Lukas Podolski będzie reprezentował barwy Górnika w sezonie 2022/23.

– „Ja się tu wychowałem, to jest mój klub od małego ” – bardzo często powtarza Lukas w kontekście zabrzańskiego Górnika. Tym bardziej miło poinformować, że Podolski zostaje w ukochanym Klubie na kolejny sezon. Tuż przed zakończeniem sezonu piłkarz podpisał z Klubem umowę w ramach której będzie reprezentował barwy 14–krotnych Mistrzów Polski również w sezonie 2022/23 – przekazuje Bartłomiej Perek z biura prasowego Górnika Zabrze.

O fakcie przedłużenia umowy z „Poldim” Klub poinformował za pośrednictwem specjalnego filmu opublikowanego w social mediach. „Zostaję w Zabrzu” – mówi w nim na zakończenie Lukas Podolski.

W bieżącym sezonie Lukas Podolski zagrał w 27. meczach PKO BP Ekstraklasy zdobywając 9. bramek i dokładając do dorobku 4 asysty. Kibiców czarował wspaniałą lewą nogą, fantastycznymi umiejętnościami i wielkim sercem do gry oraz Górnika. Cudowne podania i gole, które najczęściej zdobywał po atomowych uderzeniach zza pola karnego były ozdobą tegorocznych rozgrywek rodzimej ligi. Jego grę będziemy mogli podziwiać również w przyszłym sezonie.


Trzeci najskuteczniejszy strzelec w historii niemieckiej kadry narodowej pochodzi z Sośnicy, dzielnicy Gliwic. Profesjonalną karierę rozpoczął w barwach niemieckiego 1. FC Köln do którego przeniósł się w 1995 roku z FC 07 Bergheim. W pierwszym zespole zadebiutował w 2003, jako osiemnastolatek i w ciągu trzech sezonów rozegrał dla klubu 85 meczów strzelając 51 goli.

W 2006 trafił do Bayernu Monachium, z którym w 2008 sięgnął po krajowy dublet, mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec.

W 2009 powrócił do 1. FC Köln, aby trzy lata później dołączyć do Arsenalu, z którym w 2014 zdobył Puchar Anglii. W 2015 w ramach wypożyczenia występował we włoskim Interze Mediolan. Następnie trafił do tureckiego Galatasaray SK, gdzie w 2016 zdobył Puchar Turcji. W latach 2017–2019 występował w japońskim Vissel Kobe, natomiast w sezonie 2020/2021 w tureckim Antalyasporze. W 2021 został zawodnikiem Górnika Zabrze.

(żms)/Górnik Zabrze
fot. Górnik Zabrze