Strzelanina przy ul. Kosmowskiej. Policjanci musieli użyć broni, zatrzymano 8 nietrzeźwych osób

W nocy ze środy na czwartek zabrzańscy policjanci przeprowadzali interwencję, podczas której zostali ostrzelani. By odeprzeć atak, zmuszeni byli użyć broni służbowej. Ostatecznie zatrzymali 8 osób.

Krótko po godzinie 1:00 dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące bójki pomiędzy kilkoma osobami, do której miało dojść w Zabrzu przy ulicy Ireny Kosmowskiej.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że słyszał strzały, a osoby miały mieć przy sobie pałki. Zaraz po tym, jak mundurowi dotarli na miejsce, w ich stronę oddano strzały z broni. Mimo że wydawali głośne okrzyki „policja”, znajdujący się w budynku handlowym napastnicy nadal strzelali do stróżów prawa – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze. Policjanci, chcąc odeprzeć atak, zmuszeni byli użyć broni służbowej.


Chwilę po tym do dyżurnego policji zadzwoniła jedna z osób, które były w środku budynku, mówiąc, że wszyscy postanowili oddać się w ręce mundurowych. Nikt nie został ranny

– dodaje oficer prasowy.

Policjanci zatrzymali łącznie osiem osób – sześciu mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy byli pijani. Odnaleziono również broń, z której najprawdopodobniej strzelano do mundurowych oraz maczety i pałki teleskopowe. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze