Strażacy z OSP stanęli do rywalizacji. “Sprawdzili swoje umiejętności. Możemy czuć się bezpiecznie” (foto)

Na terenie stadionu UKS Quo Vadis Makoszowy odbyła się kolejna edycja Zawodów Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Zabrzu. Organizatorami imprezy była Państwowa Straż Pożarna, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz miasto.

W wydarzeniu udział wzięli m.in: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu st. bryg. Tomasz Bajerczak oraz uczestnicy z OSP Makoszowy, Grzybowice, Mikulczyce oraz Kończyce.

Ochotnicy sprawdzili swoje umiejętności. Możemy czuć się bezpiecznie. W Zabrzu oprócz zawodowej straży pożarnej świetnie działają Ochotnicze Straże Pożarne – w Grzybowicach, Kończycach, Makoszowach i Mikulczycach. W niedzielę odbyły się ich coroczne zawody. Potrafią bardzo dużo! Cieszy, że tak dużo dzieci i młodzieży uczestniczy w służbie OSP – napisał Lewandowski w internetowym wpisie.


Do rywalizacji w dwóch konkurencjach stanęły cztery drużyny seniorów i trzy młodzieżowe z zabrzańskich Ochotniczych Straży Pożarnych. Pierwszą z nich była sztafeta strażacka, w trakcie której należało pokonać wiele przeszkód: płotki, dwumetrowy mur, równoważnię czy też wykonać skok w dal.

Drugą konkurencją były ćwiczenia bojowe. Grupa strażaków musiała uruchomić pompę, rozwinąć linie gaśnicze, podpiąć i uruchomić rozdzielacze i prądownice i wreszcie strumieniem wody trafić do celu.

Zawody sędziowała Komisja powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu. Klasyfikacja końcowa zawodów sportowo-pożarniczych w poszczególnych kategoriach wg kolejności miejsc przedstawia się następująco:

Klasyfikacja generalna w grupie „A”:

OSP Kończyce
OSP Grzybowice
OSP Makoszowy
OSP Mikulczycze

Klasyfikacja generalna w grupie MDP:

OSP Makoszowy I
OSP Makoszowy II
OSP Mikulczyce

(żms)/UM Zabrze, PSP Zabrze
fot. UM Zabrze