“Sprzedawali” markowe pieluchy i chemię gospodarczą. Zabrzanin z 32 zarzutami dotyczącymi oszustw

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat. Młodzi ludzie oferowali do sprzedaży pieluchy dla dzieci znanych marek w okazyjnych cenach, a także ubrania i chemię gospodarczą.

Klienci, którzy płacili za transakcję, nigdy nie otrzymywali zamówionego towaru.

Zabrzańscy mundurowi ustalili, że w oszustwach brali udział 18 i 20-latek z naszego miasta. W przestępczą działalność zamieszana była również 20-latka, pozostająca w nieformalnym związku z zatrzymanym 18-latkiem. Kobieta sama zgłosiła się do komendy.

Podczas zatrzymania w mieszkaniu 18-latka przebywała jego poszukiwana 15-letnia siostra. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Zabrza.

20-latek usłyszał łącznie 32 zarzuty dotyczące oszustw. 18-latkowi przedstawiono 12 takich zarzutów, natomiast 20-letnia kobieta, która zdecydowała sama zgłosić się do policjantów, usłyszała 6 zarzutów za oszustwa internetowe. Podejrzanym grozi za to do 8 lat więzienia. Jednak przy tej ilości popełnionych przestępstw kara może być surowsza – nawet do 12 lat więzienia.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują do wszystkich osób korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji o zakupie produktu. To, co wydaje się na początku niezwykłą okazją, często później ukazuje nieuczciwość sprzedawcy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze