Sprawcy włamania do Biedronki szybko ustaleni przez policję. To młodzi mieszkańcy Zabrza

fot. scr. google maps

Dwaj mężczyźni, którzy dokonali włamania do marketu Biedronka przy ul. Wolności 480, zostali już zatrzymani przez policję. Ze sklepu ukradli alkohol i papierosy, to jednak nie był koniec przewinień podejrzanych.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Sprawcy wpadli w ręce mundurowych z III komisariatu tego samego dnia, w którym doszło do kradzieży.

Łupem włamywaczy padł alkohol i papierosy o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Mężczyźni wywieźli go ze sklepu przy pomocy wózka sklepowego, który potem podczas prowadzenia swoich czynności odnaleźli mundurowi – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policjanci ustalili również, że włamanie do sklepu to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścili się młodzi zabrzanie w tym dniu. Jak się okazało 26-latek i jego 24-letni kolega w tym samym dniu włamali się do samochodu osobowego, kradnąc jego wyposażenie

– dodaje oficer prasowy.

Podejrzani w tej sprawie znani są zabrzańskim policjantom z wcześniejszych przestępstw przeciwko mieniu. Wobec zatrzymanych włamywaczy zastosowano dozór policyjny.

(żms)/KMP Zabrze
fot. scr. google maps