Sprawa włamania do sklepu z e-papierosami szybko rozwiązana. 19-latek będzie pracował społecznie

19-letni zabrzanin wybił szybę w sklepie z e-papierosami i ukradł ponad 50 sztuk urządzeń. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali włamywacza razem z jego “łupem”. Łączna wartość strat wyniosła ponad 7 tysięcy złotych.

Krótko po godzinie 2 w nocy mundurowi z zabrzańskiej “jedynki” przebywający w komisariacie usłyszeli dźwięk alarmu dobiegający z pobliskiego sklepu. Stróże prawa natychmiast pojechali na miejsce. W pobliskim sklepie z e-papierosami zauważyli wybitą szybę w drzwiach wejściowych – przekazał sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Ze sklepu wybiegł mężczyzna z torbą przewieszoną przez ramię i zaczął uciekać w kierunku ul. Jagiełły. Policjanci byli jednak szybsi.

Po krótkim pościgu zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty, które mężczyzna miał przy sobie w torbie. Łączna wartość strat została wyceniona na ponad 7 tysięcy złotych. Włamywaczem okazał się 19-letni mieszkaniec Zabrza – dodaje Bijok.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i poddał się dobrowolnie karze. Przez rok będzie musiał wykonywać nieodpłatne prace na cele społeczne oraz naprawić wyrządzoną przez siebie szkodę.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze