Sprawa pieniędzy znikających z kart płatniczych rozwiązana. Sprawca był bliżej, niż ktokolwiek podejrzewał


Do zabrzańskich policjantów wpłynęła w połowie czerwca sprawa nieuprawnionego korzystania z kart płatniczych. Jak się okazało, za przyczyną zniknięcia środków finansowych stał nieletni syn pokrzywdzonych. Nie będzie odpowiadał karnie.

Nastolatek w ciągu 5 dni na gry i aplikacje wydał kwotę 766 złotych. Kiedy jego rodzice zdecydowali się zgłosić sprawę na policje, chłopak nie przyznał się, że to on korzystał bez ich zgody z karty. Jego rodzice nie mieli wobec syna żadnych podejrzeń. Policjanci byli jednak czujni, tym bardziej że jak twierdzili pokrzywdzeni, jedna z użytych przez sprawcę kart nigdy nie była przez nich używana podczas zakupów oraz nigdy nie wynosili jej z domu – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Juz po kilku dnia prowadzenia sprawy policjanci mieli pewność ze za posłużeniem sie kartą stoi nastoletni syn pokrzywdzonych. Kiedy policjanci poinformowali ich o wynikach swojej pracy, pokrzywdzeni zdecydowali sie jeszcze raz porozmawiać z synem i wtedy nastoletni miłośnik gier przyznał się do winy

– dodaje Bijok.


Policja ostrzega – w okresie wakacji dzieci często więcej czasu spędzają korzystając z komputerów i urządzeń mobilnych. Dlatego dobrze jest nauczyć dziecko krytycznego podejścia do informacji znalezionych w sieci. Łatwowierność dzieci może zostać wykorzystana przez przestępców bazujących na kontaktach internetowych.

Warto zatem przyjrzeć się jak dziecko korzysta z Internetu, jakie strony lubi oglądać, w jakie gry grać i jakich poznaje znajomych. Należy ustalić zasady korzystania z sieci oraz sposoby postępowania w razie nietypowych sytuacji – podkreśla oficer prasowy.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze