Spotkanie z prokurator Joanną Smorczewską w MBP. Prowadziła m.in. sprawę siostry Bernadetty

fot. UM Zabrze

MBP w Zabrzu zaprasza na kolejne wydarzenia z cyklu „Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 czerwca, o godzinie 17.00, w pubie Oficyna przy ul. Wolności 211. Tym razem gościem specjalnym będzie prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Będzie okazja posłuchać o najgłośniejszych zbrodniach, które zmrożą krew w żyłach, szczególnie że wydarzyły na na naszym lokalnym, śląskim podwórku. Na projekt „Kryminalne zagadki Śląska” składają się wydarzenia mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa (spotkania autorskie, warsztaty literackie), jak i nowatorską (warsztaty fotograficzne, StandUp).

Wszystkie one mają podstawowe zadanie: zaprosić do biblioteki nowych czytelników, którym przez pryzmat powieści kryminalnych pokazuje się, że czytanie książek może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu.

W ramach projektu są też realizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odpowiednio i w ciekawy sposób przedstawiona literatura kryminalna może być początkiem ich stałych i długoletnich kontaktów ze słowem pisanym.


Projekt jest realizowany z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze