Spotkanie literackie, przegląd filmów. Rozpoczynają się obchody Dni Papieskich w Zabrzu

fot. UM Zabrze

16 października obchodzić będziemy 42. rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II. Z tej okazji odbędą się tradycyjne w Zabrzu, choć w tym roku przeniesione z kwietnia, obchody Dni Papieskich.

Rozpoczną się już 15 października o godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie odbędzie się dyskusyjne spotkanie literackie „Jan Paweł II – inspiracje, preteksty, źródła”. Gościem specjalnym będzie Dorota Szatters, a spotkanie poprowadzą Henryk Sikora i Czesław Zdechlikiewicz.

Dzień później o godzinie 18:00 na antenie Telewizji Zabrze (Vectra, kanał 140) wyemitowany zostanie „Tryptyk rzymski”, czyli fragmenty poematu Jana Pawła II w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu – Jolanty Niestrój-Malisz, Jarosława Karpuka i Zbigniewa Stryja.

Na podsumowanie Dni Papieskich organizatorzy przygotowali „Przegląd filmów papieskich” w Kinie Roma w Zabrzu (ul. Padlewskiego 4). W sobotę, 17 października o godzinie 16:00, zaprezentowany zostanie seans specjalny biograficznego dokumentu „Miłość i Miłosierdzie”, traktujący o życiu i działalności zakonnicy Faustyny Kowalskiej.


W niedzielę, 18 października, o godzinie 12:00 zaprezentowany zostanie „Karol, który został świętym”, czyli włosko-polski fabularno-animowany film biograficzny w reżyserii Francesco Arlancha i Grzegorza Sadurskiego.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze