Spotkanie autorskie z Adamem Regiewiczem, autorem kryminałów, których akcja dzieje się w Zabrzu

Spotkanie autorskie z Adamem Regiewiczem, zaplanowano na najbliższą środę, 8 września, o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie połączone z premierą „trylogii zabrzańskiej”, która na pewno będzie obowiązkową lekturą dla miłośników kryminałów oraz Zabrza.

Na spotkanie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Akcja trzech najnowszych powieści Adama Regiewicza rozgrywa się w Zabrzu. Dokładne opisy miejsc i lokalizacje pozwalają mieszkańcom poczuć się, jakby sami przemieszczali się po mieście, towarzysząc inspektorowi Ryszardowi Bułkowskiemu, nazywanego przez wszystkich „Bagietą”. W książkach znajdziemy nieszablonowe zbrodnie, nawiązujące do różnych kultów, historii i innych zjawisk. Coś, co wydaje się oczywiste po pierwszych stronach powieści, nagle okazuje się być całkiem inne, zostawiając zaskoczonego czytelnika.


Adam Regiewicz jest profesorem nauk humanistycznych na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, a z zamiłowania filmoznawcą i antropologiem.

Przez wiele lat był nauczycielem zabrzańskiego liceum, obecnie kieruje Instytutem Literaturoznawstwa. Autor kryminałów „Kamienica przy Antycznej” i „Ucieczki Jakuba Krafta”. W trakcie spotkania, które poprowadzi prof. Artur Żywiołek, będzie również możliwość nabycia trylogii – „Hubertus”, „Krampus” i „Krojcok”, w promocyjnej cenie.

Do Kawiarni Artystycznej zaprasza sam autor:

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska: reaktywacja” dofinansowanego przez MKDNiS oraz „Literatura w Zabrzu – Zabrze w literaturze” z okazji 100-lecia miasta Zabrze.

(żms)/UM Zabrze
fot. scr. youtube.com