Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. W tym roku w domu, wolontariusze dostarczą posiłek


Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych będzie w tym roku zorganizowane zupełnie inaczej – jego uczestnicy pozostaną w swoich domach, a posiłek (i nie tylko) dostarczą im wolontariusze.

Zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi. Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast, w tym również również mieszkańców Zabrza, w niedzielę 12 kwietnia, dostarczając im wielkanocne śniadania do domów.

W specjalnie przygotowanej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu: produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie, produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze, stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać.


Do środy 8 kwietnia organizatorzy czekają na zgłoszenia od osób samotnych, które chcą wziąć udział w akcji: www.wolnemiejsce.pl, tel. 32 723 28 28.

Formularz zgłoszeniowy (link).

Fundacja zaprasza do kontaktu także każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji publikowane są na profilu społecznościowym: www.facebook.com/wolnemiejsce.

Kontakt z fundacją Wolne Miejsce: email: biuro@wolnemiejsce.pl, telefony: 694 019 254 / 501 422 589 / 504 067 869.

(nmm/MSI)
fot. px