Śmiertelny wypadek na DK 88 na granicy Zabrza i Gliwic. Kierowca zjechał z jezdni i uderzył w filar

Samochód osobowy wypadł z drogi na alei Jana Nowaka Jeziorańskiego i dostał się między pobocze a podporę wiaduktu. Kierujący pojazdem mężczyzna zginął na miejscu.

 
Do tragicznego wypadku doszło w środę przed godziną 6:00 rano. Na miejsce przybyły wszystkie służby. Od wczesnych godzin porannych internauci zamieszczali na ten temat informacje i publikowali zdjęcia w mediach społecznościowych.

– Wypadek na 88 w stronę Gliwic. Samochód uderzył w wiadukt zaraz za węzłem z A1. Możliwy objazd. Pojazd w strzępach – napisał w jednej z grup użytkownik, który jako pierwszy poinformował o tragedii.


Komunikat zamieścił też Zarząd Dróg Miejskich, bo do zdarzenia doszło już na gliwickim odcinku DK 88.

Wypadek na Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na wysokości ul. Szymanowskiego, w kierunku Gliwic, zawężony przejazd tą drogą do jednego pasa ruchu – czytamy we wpisie ZDM.

Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierowca – 37-letni mężczyzna, jadący samochodem marki Peugeot 206 po DK 88 z Zabrza w kierunku Wrocławia, gwałtownie skręcił i uderzył w podporę wiaduktu. Poniósł śmierć na miejscu. Służby zawiadomiono o godzinie 5:45.

Policja bada okoliczności zdarzenia. Pod uwagę brane są różne wydarzenia, które mogły doprowadzić do tego wypadku.

(żms)
fot. ZDM Gliwice