Śmierć kierowcy, całkowicie rozbite BMW. Tragiczny w skutkach manewr na DTŚ

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. W wyniku zderzenia osobowego bmw z ciężarowym manem, zmarł kierujący osobówką.

Do wypadku drogowego doszło kilka minut po 17.00 na zabrzańskim odcinku DTŚ, w rejonie hali MOSiR. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierujący osobowym bmw, który jechał od strony Ronda Sybiraków w kierunku Katowic, wykonał w miejscu niedozwolonym, na remontowanym odcinku manewr zawracania, co doprowadziło do zderzenia z ciężarowym manem i osobowym mercedesem.

Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole i karetki pogotowia. [perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kierujący bmw w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.[/perfectpullquote]

Do szpitala na badania został również przetransportowany 36-letni kierujący ciężarówką. Jego rówieśnikowi, który kierował mercedesem, nic się nie stało.

Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, inspekcja transportu drogowego, a także technik kryminalistyczny. Na czas trwania policyjnych czynności ruch został wstrzymany. Policjanci wytyczyli objazdy. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu. (KMP Zabrze)