„Słowa na piasku” to nowa pozycja w repertuarze Teatru Nowego. „Myślę, że to moje najlepsze dzieło „

Na deskach sceny kameralnej im. Stanisława Bieniasza Teatru Nowego w Zabrzu w ub. weekend wystawiony został spektakl „Słowa na piasku” na podstawie tekstu hiszpańskiego dramaturga Davida Desoli. Sztukę wyreżyserował Adam Biernacki, a w głównych rolach wystąpili: Dagmara Noszczyk, Jakub Piwowarczyk oraz Zbigniew Stryj.

W najbliższym czasie na spektakl można wybrać się w czwartek i piątek – 13 i 14 czerwca o godzinie 18:00. Szczegółowe informacje i bilety znajdziecie w repertuarze (link).

Opowieść wprowadza w świat, w którym nic nie jest pewne na sto procent i żaden z bohaterów tego dramatu nie jest do końca zdrowy. Ale w końcu, jak konstatuje karmiący nieistniejące kaczki profesor Hierofant, mędrzec i błazen w tym spektaklu, „wszyscy jesteśmy szaleni i normalni jednocześnie. Jesteśmy szarmalni albo norleni, w sumie to samo, chociaż nie wszystko jedno”.

Dramat tego autora, „7 minut”, w reżyserii tegoż reżysera, Adama Biernackiego, zdobył serca jury i publiczności XVII edycji Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu.

Myślę, że to moje najlepsze dzieło z jednego powodu: było mi je napisać bardzo łatwo, ponieważ postacie mówiły same za siebie, po prostu je tam umieściłem, a one zbudowały historię. To zdarza się tylko w nielicznych przypadkach, gdy autor czuje, że dotyka nieba. To już druga moja premiera w Polsce (obie w tłumaczeniu Rubi Birden i reżyserii Adama Biernackiego), chcę iść na trzecią! Trzymam kciuki za twórców z Zabrza! Życzę udanej premiery! – komentuje David Desola.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Teatr Nowy w Zabrzu/Paweł JaNic Janicki