Śląskie Święto Rowerzysty. Peleton z Zabrza wyjedzie do Chorzowa, start z placu Warszawskiego

Przed nami 3 edycja Śląskiego Święta Rowerzysty, czyli gwiaździstego zlotu użytkowników jednośladu z miast konurbacji górnośląskiej. Miejsc startu jest kilka, natomiast metę zaplanowano w Górnośląskim Parku Etnograficznym, w sercu naszej metropolii – w Parku Śląskim.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia. Godziny rozpoczęcia uzależnione są od miejsca startu peletonów rowerzystów.

W ramach gwiaździstego zlotu zorganizowane zostaną 3 peletony (ten, który startuje z Gliwic, obejmuje też Zabrze), które spotkają się około 13:00 na mecie w skansenie.

  • z Dąbrowy Górniczej (start o 10.30 z placu Wolności),
  • z Gliwic (start o 10.00 z placu Krakowskiego),
  • z Zabrza (start o 11:00 z placu Warszawskiego),
  • z Katowic (start o 12.00 z placu pod Spodkiem).

Wydarzenie w serwisie facebook.com znajdziemy tutaj.

PIKNIK ROWEROWY

Punktualnie o 13:00 rozpocznie się rowerowy piknik w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Podczas pikniku odbędzie się pokaz rowerów zabytkowych, prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, konkursy rowerowe, darmowy serwis rowerowy i wiele innych. Będzie można również zjeść coś dobrego.

Impreza realizowana jest w ramach Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego.

UTRUDNIENIA NA DRODZE

Uwaga kierowcy: ze względu na przejazd dużej grupy rowerzystów możliwe są utrudnienia w ruchu na ulicach: Wolności, de Gaulle’a, 1 Maja, Wallek-Walewskiego, Krasińskiego, Mehoffera, Szczęść Boże, Padlewskiego, Karłowicza, Brysza i Wolności w niedzielę, 29 sierpnia, w godzinach 10.30-11.30.

(żms)
fot. px