Śląskie Święto Rowerzysty 2019. Do Peletonu Zachodniego można dołączyć na placu Warszawskim

Gliwicka Rada Rowerowa zaprasza do udziału w Śląskim Święcie Rowerzysty 2019. Impreza odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca. W ramach obchodów odbędą się 3 Wielkie Peletony Rowerowe, które o 13:00 spotkają się na mecie w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Parku Śląskim.

Rowerzyści z Peletonu Zachodniego wyruszą o godzinie 9:40 z gliwickiego placu Krakowskiego, aby przejechać przez Zabrze (postój na placu Warszawskim od 10:35 do 10:40), Bytom (postój na Rynku od 10:55 do 11:10) i Chorzów.

Na mecie w Skansenie będzie wiele atrakcji rowerowych – takich jak: wystawa zabytkowych rowerów, pokazy z slajdowisk z wypraw rowerowych, konkursy rowerowe, takie jak tor przeszkód czy pompowanie koła na czas, pokaz pierwszej pomocy. We wszystkich konkursach do wygrania będą cenne nagrody.


Celem imprezy jest integracja środowisk rowerowych i zwrócenie uwagi miast konurbacji na to, jak liczną grupę stanowią rowerzyści oraz na ich potrzeby.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Podczas Święta będą rozdawane również liczne gadżety rowerowe, takie jak mapy czy scyzoryki rowerowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.[/perfectpullquote]

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego oraz została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Uwaga kierowcy: ze względu na przejazd dużej grupy rowerzystów możliwe są utrudnienia w ruchu na ulicach: Knurowska, Wolności, de Gaulle’a, Goethego, 3 Maja, Padlewskiego, Karłowicza, Brysza, Wolności, Stalmacha, Bytomska w dniu 16 czerwca w godzinach 10.10-11.10.

Wydarzenie w serwsie facebook.com.
Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia