Śląski Tydzień Świadomości Endometriozy. Dwudniowa konferencja odbędzie się on-line

fot. UM Zabrze

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu 11 i 12 marca zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w telekonferencji poświęconej terapii endometriozy. Bezpłatne webinarium pn. “Śląski Tydzień Świadomości Endometriozy” odbędzie się w ramach obchodzonego globalnie wydarzenia.

Co roku, na całym świecie w marcu organizowane są akcje, które mają wyjaśnić czym jest endometrioza. Wiele placówek prowadzi wykłady, spotkania i konsultacje medyczne by przybliżyć pacjentkom wiedzę na ten temat. To również okazja do wymiany doświadczeń między pacjentkami i lekarzami.

Zabrzańska konferencja pierwotnie była planowana już w ub. roku, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Dlatego też tym razem CZKiD zdecydowało się na zorganizowanie konferencji w trybie online. Dzięki temu będą mogły w niej wziąć udział także osoby spoza naszego miasta czy regionu.


W dwudniowej konferencji udział wezmą lekarze, psycholodzy i fizjoterapeuci na co dzień zajmujący się leczeniem endometriozy.

Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli m.in. specjaliści ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ginekolodzy, chirurdzy czy seksuolodzy.

Warto przypomnieć, że Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest praktycznie jedynym ośrodkiem w Polsce, w którym w ramach ubezpieczenia zdrowotnego leczone są wszystkie przypadki endometriozy. Zabiegi odbywają się sposobem laparoskopowym lub klasycznie, poprzez rozcięcie powłok brzucha. Wybór metody zależy od stopnia rozwoju choroby i stanu pacjentki. Zabiegi przeprowadzane są w nowoczesnej, hybrydowej sali operacyjnej.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze