Śląska policja obchodzi stulecie istnienia. W kopalni Guido w Zabrzu odbyły się uroczystości

Doroczne święto mundurowych z nominacjami na wyższe stopnie policyjne, odznaczeniami i nagrodami obchodzili w środę funkcjonariusze z zabrzańskiej jednostki. W tym roku upamiętniono także jubileusz 100-lecia utworzenia Policji Województwa Śląskiego.

Uroczystość odbyła się w podziemiach zabytkowej Kopalni Guido.

Podczas uroczystości komendant wojewódzki policji gen. Roman Rabsztyn wraz z komendantem miejskim Policji w Zabrzu ins. Dariuszem Kopciem wręczyli policjantom akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody motywacyjne dla wyróżnionych funkcjonariuszy zabrzańskiej jednostki i pracowników służby cywilnej, ufundowane przez prezydent Zabrza.


Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów postanowił uhonorować wybranych przedstawicieli związków zawodowych i samorządu medalami z okazji 30-lecia powstania NSZZP.

Uczczono również setną rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego, z tej okazji insp. Dariusz Kopeć wręczył wyróżnionym okolicznościowe tabliczki.

Współpraca samorządu z zabrzańską jednostką Policji układa się naprawdę na bardzo dobrym poziomie. We władzach miasta jest pełne zrozumienie dla potrzeb służb mundurowych. Każda dodatkowa złotówka, która wpływa do budżetu tych służb z zasobów samorządowych, pozwala nam wypełniać zadania sprawniej, szybciej i efektywniej. Zabrze jest miastem, które jest absolutnym liderem na mapie województwa śląskiego jeśli chodzi o wsparcie zapotrzebowania policyjnej jednostki miejskiej – docenił gen. Roman Rabsztyn.

Komendant wojewódzki, miejski oraz prezydent Zabrza podziękowali wszystkim stróżom prawa za codzienne zaangażowanie w pracę, rzetelność i profesjonalizm. Docenili oddanie funkcjonariuszy oraz wyrozumiałość ich rodzin, tak potrzebną w codziennej, ciężkiej służbie.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze