Sesje RPG i projekcja filmu „Gwiezdne wojny: Mroczne Widmo”. Zabrzański Dzień Fantastyki

Zabrzański Dzień Fantastyki to okazja, by wziąć udział w sesji RPG, a także zobaczyć projekcję filmu „Gwiezdne wojny: Mroczne Widmo”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 lipca, w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7.

Otwarte spotkanie dla wszystkich miłośników gier i fantastyki rozpocznie się o godzinie 15:00 a potrwa do 20:00. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. sesje RPG – zarówno dla nowicjuszy, jak i weteranów gier fabularnych. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w różnorodne postacie – od dzielnych rycerzy, przez sprytnych złodziei, aż po potężnych magów. Każda sesja będzie pełna emocji, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat pełen przygód, zacieśnić więzy z innymi graczami i rozwijać swoje umiejętności strategiczne oraz kreatywność.

Będzie można poznać zasady gier od podstaw. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęć do zabawy, a reszta przyjdzie sama. O godzinie 16:00 rozpocznie się seans – na ekranie zostanie wyświetlony film „Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo”.

W ramach trwałości Programu Aktywności Lokalnej odbywają się bezpłatne zajęcia dla mieszkańców naszego miasta. Celem spotkań jest budowanie więzi społecznych, działania na rzecz rozwoju społecznego i zawodowego mieszkańców, animacja oraz realizacja inicjatyw lokalnych – informuje Miasto Zabrze.

Organizatorzy zachęcają także do udziału w innych, cyklicznych zajęciach w ramach PAL, które odbywają się w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7.

Chętni mogą uczestniczyć w warsztatach manualnych, nauce szycia czy zajęcia sportowych. Część spotkań przeznaczona jest dla grupy ukraińskiej. Poniżej można znaleźć harmonogram wszystkich zajęć, które zaplanowano w lipcu br. Na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy – 727-797-127, 727-797-128.

(ŻMS)/UM Zabrze