Samochodowy włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku. Przed policją schował się w krzakach

Policjanci z dwójki zatrzymali 39-latka, który usiłował włamać się do zaparkowanego fiata, a w innym wybił szybę. Celem mężczyzny było samochodowe radio.

W nocy z wtorku na środę dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał telefon z informacją, że najprawdopodobniej na ulicy Grunwaldzkiej ktoś włamuje się do samochodu.

Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Gdy dojechał na miejsce, policjanci zauważyli mężczyznę, który schował się w krzakach nieopodal samochodu z wybitą szybą. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 39-letni zabrzanin, który jest doskonale znany mundurowym z drugiego komisariatu. Zatrzymany został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik wskazał, że miał 0,54 promila alkoholu w organizmie – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Jak się okazało 39-latek, usiłował ukraść radio z fiata, w którym wybił szybę.

Mężczyzna wybił też szybę w volvo, które stało na tym samym parkingu. Dzisiaj zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania włamania oraz zniszczenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia

– dodaje Bijok.

Jak zaznacza oficer prasowy, historia pokazuje istotę kampanii “Nie reagujesz akceptujesz!”. – Należy przyznać, iż niejednokrotnie policjanci zatrzymują sprawców popełnionego przestępstwa właśnie dzięki szybkiej informacji i niebagatelizowaniu problemów przez mieszkańców naszego miasta. Czujność niejednego sąsiada przestrzegła od włamania do mieszkania, jak i niejeden nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce stróżów prawa dzięki zgłoszeniu obywatela. Takie zachowania są godne naśladowania – podkreśla Bijok.

(nmm)/KMP Zabrze
fot., wid., KMP Zabrze