Samochodowy Orszak Trzech Króli. Grupy pojazdów wyruszą z różnych miejsc, a spotkają pod kościołem

Przed nami święto Trzech Króli. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta wyjątkowo w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną przejedzie samochodowy Orszak.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej – na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe wydarzenie. Nad tegorocznym orszakiem patronat honorowy objął biskup Diecezji Gliwickiej – Jan Kopiec.

Organizatorzy proszą o ozdobienie swojego samochodu w kolorze strumienia, do którego dołączy. Kolorystyka poszczególnych strumieni symbolizuje Trzech Króli i różne kontynenty.

Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański, a kolor żółty – azjatycki.


W Zabrzu Orszak będzie podzielony na trzy strumienie, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, przejeżdżając później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Wojciecha (ul. Heweliusza 4). Orszak rozpocznie się równocześnie o godz. 14.45 dla wszystkich grup.

Grupa żółta wyruszy z ulicy Królowa Luiza oraz Sierakowskiej, grupa czerwona – z parkingu Centrum Handlowego M1, grupa niebieska – z ulicy Goduli.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze