Są tu chętni do pracy w policji? KWP w Katowicach zaprasza na majowe zajęcia sprawdzające

Policja z Katowic organizuje zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w rekrutacji do służby w tej formacji. Najbliższe odbędą się 25 maja w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Wszystkie chętne osoby mogą osobiście sprawdzić, jakie wymagania są stawiane kandydatom.

Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach kontynuuje cykl spotkań, podczas których uczestnicy mają okazję sprawdzić, jak wygląda test sprawności fizycznej będący jednym z etapów rekrutacji do służby.

W minioną środę w hali sportowej przy ul. Koszarowej 17 odbyły się kwietniowe zajęcia, w których uczestnicy mieli możliwość praktycznego poznania sprawnościowego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Uczestnicy zobaczyli, jak wygląda tor przeszkód, który muszą pokonać kandydaci do służby w policji. Podczas zajęć każdy może liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów. Spotkania umożliwiają również bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji, a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. W związku z dużym zainteresowaniem planowane są kolejne odsłony projektu – przekazuje KWP w Katowicach.


Osoby zainteresowane powinny zgłosić się drogą mailową na adres: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w zajęciach oraz godziny spotkań będą przekazywane indywidualnie w mailach zwrotnych. Najbliższe spotkanie, podczas którego będzie okazją do zweryfikowania swojej sprawności fizycznej, odbędzie się 25 maja br. Osoby, które chcą dołączyć do służby w policji, wszystkie potrzebne informacje znajdą tutaj.

(żms)/Śląska Policja
fot. Śląska Policja