Rzucił koszem na śmieci w okno mieszkania, to był dopiero początek kłopotów. Wandal został zatrzymany

31-letni wandal, w przypływie złości, rzucił koszem na śmieci w jedno z okien mieszkania na parterze. W ten sposób ściągnął na siebie kłopoty – nie tylko usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, bo podczas zatrzymania okazało się, że ma przy sobie marihuanę oraz amfetaminę.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16.00 na ulicy Batorego.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie na miejsce skierowano dzielnicowych, którzy rozpoczęli poszukiwania 31-latka odpowiedzialnego za wybicie szyby. W pewnym momencie na ulicy Dąbrowskiego zauważyli trzech mężczyzn. Jednym z nich był podejrzewany o zniszczenie mienia 31-latek – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Mężczyzna próbował uciec jednak bez powodzenia. W trakcie zatrzymania stawiał opór i namawiał towarzyszących mu mężczyzn, aby ci pomogli mu uciec przed policjantami. Po zatrzymaniu w trakcie przeszukania w jego kurtce policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę

– dodaje oficer prasowy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a na wniosek śledczych zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze