Ruszyła naprawa jezdni na Drogowej Trasie Średnicowej. Są utrudnienia i objazdy, także dla autobusów

Rozpoczęły się roboty naprawcze w obrębie jezdni na zabrzańskim odcinku DTŚ. W pierwszej kolejności prace realizowane są na jezdni północnej (kierunek Gliwice) na odcinku od zjazdu na rondo Sybiraków do granicy z miastem Gliwice, który został wyłączony z ruchu.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 10 czerwca. Internauci donoszą o utrudnieniach, jakie związane są ze zmienioną organizacją ruchu. Niestety – wygląda na to, że do tego stanu rzeczy trzeba będzie się przyzwyczaić, bo wykonanie napraw obu jezdni zabrzańskiego odcinka DTŚ ma potrwać około 6 miesięcy.

Na czas robót, ruch pojazdów w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią południową DTŚ po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu. Przekierowanie ruchu na jezdnię południową nastąpi w rejonie zjazdu z DTŚ na rondo Sybiraków, a powrót na jezdnię północną nastąpi na granicy miasta Zabrze z Gliwicami. Zakres prowadzonych robót spowoduje również wyłączenie z ruchu, węzła łączącego DTŚ z ul. Roosevelta w Zabrzu i ul. Sikorskiego w Gliwicach (kierunek Gliwice Sośnica) – uprzedzał kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg.

Przewidziano następującą organizację ruchu:

  • na wysokości Hali MOSiR, ruch pojazdów zostaje przekierowany na jezdnię dla przeciwnego kierunku ruchu (kierunek do Katowic) po wybudowanych przejazdach awaryjnych;
  • możliwy jest zjazd z DTŚ na rondo Sybiraków jadąc od strony Katowic;
  • zamknięty został wjazd na DTŚ z ronda Sybiraków w kierunku Gliwic;
  • zamknięto także węzeł w rejonie ul. Roosevelta – zarówno zjazd z DTŚ w kierunku ronda łączącego ulicę Roosevelta z ulicą Sikorskiego w Gliwicach, a także wjazd na DTŚ od tego ronda (z Gliwic od ulicy Sikorskiego);
  • objazd do najbliższego zjazdu na DTŚ, do A1 oraz A4 jest możliwy ulicami: Roosevelta -de Gaulle’a -rondo Sybiraków.

Kierujących pojazdami proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie odcinka drogi objętego robotami oraz stosowanie się do wprowadzonego oznakowania drogowego.

Objazdy dla autobusów

Ze względu na utrudnienia, od poniedziałku, 10 czerwca, wprowadzony został objazd dla linii autobusowych M1 i M16. Przystanek Zabrze Rondo Sybiraków 02 zawieszono. Zamiast niego, do obsługi autobusów tych relacji włączone zostały przystanki Zabrze de Gaulle’a Ślęczka 02 i Sośnica Apteka 02.

Trasa linii autobusowej M1 w kierunku Gliwic:

(…) – Ruda Południowa DTŚ 02 – Zabrze de Gaullea Ślęczka 02 – Sośnica Apteka 02 – Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa 02 – (…).

Trasa linii autobusowej M16 w kierunku Gliwic:

(…) – Guido Kopalnia Zabytkowa 01 – Zabrze de Gaullea Ślęczka 02 – Sośnica Apteka 02 – Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa 02 – (…).

Komunikat organizatora komunikacji miejskiej na ten temat można znaleźć TU. Uwaga – w razie kolejnych zmian, informacje będą tam aktualizowane.

– Zachęcamy do sprawdzania bieżących informacji, które można znaleźć na stronie internetowej Transport GZM z rozkładami jazdy oraz w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Pomocą służą również konsultanci obsługujący całodobową, bezpłatną infolinię działającą pod numerem 800 16 30 30 – informuje profil ZTM Info w mediach społecznościowych.

(żms)/MZD Zabrze/FB, ZTM Info
fot. zdjęcie poglądowe