Ruch okrężny na skrzyżowaniu ulic Brysza i Wolności zostanie na stałe. Radny: “Lepiej późno, niż wcale”

fot. scr. Google Maps

Na czas remontu na skrzyżowaniu ul. Wolności z ul. Byrsza, w celu zapewnienia płynności przejazdu pojazdów, wprowadzony został ruch okrężny. Taka organizacja ruchu miała tam obowiązywać tylko do 4 grudnia, wiadomo już, że zostanie na stałe.

– Mając na uwadze utrzymanie płynności ruchu na skrzyżowaniu ulic Wolności i Brysza, a także przewidywany wzrost natężenia ruchu pojazdów związany z okresem przedświątecznym, zarządca drogi – prezydent Miasta Zabrze – podjął decyzję o utrzymaniu ruchu okrężnego – poinformował Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

Istniejąca tymczasowa organizacja ruchu zostanie nieznacznie zmodyfikowana i dostosowana do sugestii kierujących pojazdami, a następnie przekształcona w docelową organizację ruchu

– zapowiada miasto w komunikacie.


Takie rozwiązanie drogowe w tym miejscu mogło zostać wprowadzone już wcześniej.

To świetna wiadomość dla każdego, co chociaż raz próbował wyjechać z ul. Brysza w lewo, w stronę ul. Stalmacha. Drogowy koszmarek można było już dawno rozwiązać banalnym wynalazkiem – rondem drogowym. Już ponad 5 lat temu złożyłem do Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego projekt, który zakładał dokładnie taką samą inwestycję, jaką teraz możemy zobaczyć w tym miejscu. Nie został jednak nawet dopuszczony do głosowania, bo “nie dało się”. Teraz, na szczęście się da, choć w zasadzie w przepisach nic się drastycznie nie zmieniło. Ale lepiej późno niż wcale – komentuje radny Kamil Żbikowski z klubu Lepsze Zabrze w serwisie facebook.com.

(żms)/UM Zabrze
fot. scr. Google Maps