Rozbudowa linii kolejowej na trasie Gliwice-Katowice. Weź udział w spotkaniu lub wypełnij ankietę

bst

W naszym regionie trwają aktualnie konsultacje dotyczące rozbudowy głównej linii kolejowej Gliwice-Katowice. W Zabrzu okazja do zabrania głosu w tej sprawie nadarzy się już w tym tygodniu.

Zadanie to na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii realizuje firma TPF Sp. z o.o. Firma zaprosiła mieszkańców miast będących w zakresie opracowania oraz wszelkich interesariuszy projektu do udziału w w/w konsultacjach społecznych.

W naszym mieście spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 18 maja, w godzinach 17:00-19:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. 3 Maja 91 a.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wstępne rozwiązania projektowe, a także będzie możliwość zadania pytań przedstawicielom wykonawcy.

Zadanie pn. „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska na odcinku Katowice – Gliwice – opracowanie Studium Wykonalności w ramach projektu pn.: „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”” zakłada dobudowę pary nowych torów, a przez to oddzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego, na liczącym około 30 km połączeniu kolejowym Katowic i Gliwic, przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze.

Firma TPF Sp. z o.o. zachęca równocześnie do wypełnienia ankiety w celu wyrażenia opinii i przedstawienia ewentualnych sugestii, które mogą pomóc w lepszym dopasowaniu infrastruktury kolejowej. Na spostrzeżenia mieszkańców firma czeka do 30 maja br.

Ankieta znajduje się tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcfmS8FYdGASvE3fyNBQ8Pv3Ls_2mPJjP3VnpXsX404a5Krw/viewform

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze