Rozbój przy ul. Ratuszowej. Pokrzywdzony próbował uciec, został pobity i okradziony

fot. KMP Zabrze

Dwaj mieszkańcy Zabrza są podejrzani o pobicie i kradzież, czego ofiarą padł przygodnie poznany 40-latek. 19- i 16-latka zatrzymano. Starszy z mężczyzn trafił na 3 miesiące do aresztu, młodszy wrócił do ośrodka wychowawczego.

Rozbój miał miejsce kilka dni temu.

Do zdarzenia doszło nad ranem 10 czerwca. Od tego czasu zabrzańscy kryminalni prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia, a także zatrzymania sprawców napaści. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wracając od znajomego, około 4:00 wysiadł z tramwaju na Placu Kroczka. Tam napotkał dwóch młodych mężczyzn, z którymi wdał się w rozmowę – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W pewnym momencie rozmowa przerodziła się w awanturę i pokrzywdzony zaczął uciekać, jednak sprawcy dogonili go na ulicy Ratuszowej, pobili i okradli. Łupem napastników padł portfel z dokumentami

– dodaje Bijok.

Zabrzańscy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili sprawców tej napaści, którymi okazali się 19-letni mieszkaniec Zabrza i jego 16-letni kolega, który był właśnie w trakcie ucieczki z ośrodka wychowawczego. Obaj zostali zatrzymani.

Podejrzani znani są zabrzańskim śledczym, posiadają bowiem przeszłość kryminalną. W sobotę na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanego 19-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. 16-latek trafił do ośrodka wychowawczego, z którego uciekł, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd – zaznacza oficer prasowy KMP Zabrze.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze