“Rozbój” na placu zabaw. Sprawą dziewięcioletnich podejrzanych zajmie się sąd rodzinny

fot. zdj. poglądowe/px

Dwie dziewięciolatki ukradły telefon komórkowy młodszej o rok, nieznajomej dziewczynce, która bawiła się na placu zabaw. Policjantom z Referatu Do Spraw Przestępczości Nieletnich z zabrzańskiej komendy udało się doprowadzić do ich ujęcia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17.50 przy ulicy Czołgistów.

Do bawiącej się 8-latki podeszły dwie dziewczynki i chwyciły pokrzywdzoną za ręce tak, aby nie mogła się bronić, a następnie zabrały jej telefon komórkowy o wartości 250 złotych – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Pokrzywdzona małoletnia nie znała dziewczyn, które ją napadły. Policjanci, dysponując rysopisem napastniczek, rozpoczęli ich poszukiwania, które na drugi dzień zakończyły się ujęciem sprawczyń tego rozboju

– dodaje Bijok.

Ujęcia małoletnich dokonali policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich. Dziewczynki zauważono w jednym z centrów handlowych na terenie Zabrza, jedna z nich miała przy sobie skradziony telefon. Ujęte 9-latki przewieziono na komendę, skąd odebrali je prawni opiekunowie. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze