Rowerzyści na podwójnym gazie na ulicach Zabrza. Trzy osoby zapłacą mandaty sporej wyskości

Poniedziałkowy poranek niektórzy mieszkańcy naszego miasta przywitali nie tyle na kacu, co mocno wczorajsi. Na szczęście nie wsiedli za kierownice aut, ale na jednoślady. I tak w ręce policji wpadło trzech pijanych rowerzystów.

Na początek tygodnia mundurowi z zabrzańskiej drogówki przygotowali akcję „Trzeźwość”.

Już na samym początku prowadzonych działań zatrzymali aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Na ulicy Legnickiej zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, a badanie alkomatem wykazało, że 59-letni cyklista miał 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje zabrzańska policja.

Następnego nietrzeźwego rowerzystę mundurowi zauważyli, patrolując ulicę Ziemską. 40-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie

– dodaje KMP Zabrze.

Ostatni z wykrytych z rana, nieodpowiedzialnych użytkowników jednośladu został zatrzymany również przy ulicy Legnickiej. Badanie wykazało u 55-latka ponad pół promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani rowerzyści za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami w kwocie 2,5 tys. złotych.

(żms)/KMP Zabrze
fot. policja.pl/zdjęcia poglądowe