Rajd Renifera w tym roku startuje z placu Wolności. Przewidziano dwie kategorie pojazdów

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji zaprasza do uczestnictwa w piątej edycji Rajdu Renifera. Impreza rozpocznie się o godziny 14:00 na placu Wolności. Nowe miejsce – wszak wcześniej Rajd Renifera ruszał z placu Warszawskiego – to niejedyna zmiana.

W tym roku Rajd Renifera będzie imprezą towarzyszącą Zabrzańskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu.

Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza po Zabrzu przeznaczona dla wszystkich miłośników motoryzacji. Każda załoga uczestnicząca w imprezie otrzyma mapę z zaznaczonymi kilkudziesięcioma punktami w mieście. Po dojechaniu w wyznaczone miejsce czeka na nich szereg zadań.

Wśród nich znajdą się zagadki związane bezpośrednio z miejscem, w które dojechali, a także wyzwania związane z pierwszą pomocą, techniką jazdy, znajomością przepisów drogowych, ale także historią miasta czy nawigacją.

Rajd Renifera otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Aby to podkreślić, organizatorzy wyznaczyli dwie kategorie dla zawodników: CLASSIC (dla pojazdów z rocznika 1993 roku i starszych lub też z innych przyczyn zarejestrowanych jako pojazdy zabytkowe) oraz TURYSTYK (dla wszystkich innych pojazdów).

Zapisy odbędą się w dniu imprezy na pl. Wolności. Wyjazd na trasę przewidziany jest o godzinie 15:00. Uczestnictwo jest zwolnione z wszelkich opłat. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej (www.zsmm.pl) oraz profilu www.Facebook.com/ZSMMpl.

Program:

14:00 – zbiórka uczestników na pl. Wolności w Zabrzu i rozpoczęcie zapisów
14:45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej
15:00 – wyjazd załóg do punktów
17:00 – przyjazd załóg na metę na pl. Wolności
18:00 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera 2019
18:30 – zakończenie imprezy

(żms)/UM Zabrze