Publikacja zabrzańskiej biblioteki nominowana w konkursie. Chodzi o “Obecność słowa w Zabrzu”

Książka „Obecność słowa w Zabrzu” została nominowana w kategorii “książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka)” w ramach 61. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2020”. To jubileuszowa publikacja zabrzańskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tym prestiżowym konkursie wydawców wyróżnia się przede wszystkim szatę edytorską książek.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 9 września br., podczas Warszawskich Targów Książki. Konkurs jest formą promocji polskiej książki za granicą, a publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w konkursie Best Book Design from all over the World w Lipsku oraz w wystawie Buchkunst International, odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.


„Obecność słowa w Zabrzu. Księga jubileuszowa 75 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu”, to publikacja wydana w ubiegłym roku przez MBP w Zabrzu. Dzięki niej można spojrzeć na dzieje biblioteki przez pryzmat wspomnień bibliotekarzy, a także poznać literacko-kulturalny obraz miasta Zabrze. Książkę można wypożyczyć w każdej z naszych Filii, a także zakupić w Wypożyczalni Centralnej i Wypożyczalni Popularnonaukowej.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze