Przytrzymali ekspedientkę i zabrali kasetę z pieniędzmi. Nocny rozbój przy ulicy Jordana

W sklepie na w ulicy Jordana doszło do rozboju. Podejrzani o jego dokonanie zostali już ustaleni – to zabrzanie w wieku 18 i 30 lat. Starszego z mężczyzn tymczasowo aresztowano, wobec młodszego zastosowano dozór policji.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 1 sierpnia, krótko przed godziną 23.00 w sklepie spożywczym przy ulicy Jordana.

Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu tuż przed zamknięciem. Jeden z nich przetrzymał ekspedientkę, a drugi wyrwał kasetę z pieniędzmi, po czym obydwaj zbiegli. Skuteczna praca operacyjna policjantów pozwoliła na ustalenie, iż za rozbój odpowiedzialnych jest dwóch zabrzan w wieku 18 i 30 lat – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa rozboju

– dodaje oficer prasowy.

W miniony czwartek na wniosek śledczych Sad Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec 30 lata środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 18-latek do czasu zakończenie postępowania, będzie objęty dozorem policji. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze