Przez blisko 2 lata znosiła przemoc w domu, w końcu zawiadomiła policję. Podejrzanemu grozi 5 lat więzienia

64-letni mężczyzna od stycznia ubiegłego roku znęcał się nad swoją żoną. Ostatnio, po blisko 2 latach cierpienia w milczeniu, kobieta wzięła sprawy w swoje ręce i zgłosiła sprawę policji – agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy z pierwszego komisariatu.

Mężczyzna znany był z nadużywania alkoholu. W trakcie awantury, kiedy był pod jego wpływem, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę. W poniedziałek po kolejnej awanturze 60-letnia kobieta postanowiła zgłosić sprawę na policję. Zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 64-latkowi zajęli się kryminalni z zabrzańskiej jedynki – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją 60-letnią żoną. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem

– dodaje oficer prasowy.


Na czas trwania postępowania podejrzany będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji cztery razy w tygodniu. 64-latka obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px