Przez 13 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Na terenie Ukrainy wyrobił paszport

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 48-latka, którego od 13 lat poszukiwano listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania posługując się fałszywymi danymi. Teraz odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe, gdyż jak się okazało, 48-latek na dłuższy czas wyjechał na Ukrainę, gdzie wyrobił sobie paszport, zmieniając istotnie pisownię swoich danych osobowych. Po powrocie do Polski jedynym dokumentem, jakim się posługiwał, był paszport.

W momencie ustalania tożsamości poszukiwany miał udawać swojego „brata” którego wymyślił i tak tłumaczył podobieństwo do siebie samego. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, doprowadziły jednak do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny i jego zatrzymania

– przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


48-latek został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscu swojego zamieszkani na terenie powiatu tarnogórskiego. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się oczywiście za… „brata”.

Policjanci mieli jednak dokładną wiedzę na temat sposobu jego działania. Zatrzymany do ostatniej chwili twierdził, że jego zatrzymanie jest pomyłką. Dopiero gdy pobierano od niego odciski palców, przyznał, że rzeczywiście jest osobą poszukiwaną – dodaje Bijok.

Teraz 48-latka czeka kara 2 lat pozbawienia wolności, które orzeczono wobec niego za oszustwo.

(żms)/KMP Zabrze