Przeszkadzał mu ekran dotykowy infoboxu. Wandala ujęto na gorącym uczynku

Dzięki czujności operatorów monitoringu miejskiego nastolatek, który zniszczył ekran dotykowy kiosku infobox został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Sprawca był również poszukiwany z powodu ucieczki z rodzinnego domu.

Policjanci z II komisariatu, a także technik kryminalistyczny zatrzymali sprawcę zniszczenia infobox-u na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło w niedzielną noc.

Operatorzy monitoringu miejskiego zauważyli na ulicy Powstańców Śląskich grupę młodzieży, która zachowywała się w nienaturalny sposób. Nastolatkowie nerwowo oglądali się za siebie, spoglądając w oko kamery monitoringu. W pewnej chwili jeden z nich uderzył łokciem w ekran dotykowy elektronicznego kiosku informacyjnego powodując jego uszkodzenie.

Już kilka chwil później zaalarmowani przez pracowników obsługujących kamery policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Okazał się nim 17-latek, który był poszukiwany z powodu ucieczki z rodzinnego domu. To już kolejny raz kiedy młodzieniec nie chciał wrócić do domu na noc. W jego towarzystwie była 17-letnia siostra, która również była poszukiwana. Rozstrzygnięcie w sprawie nastolatka podejmie zabrzański sąd rodzinny.

KMP/fot.monitoring