Przemocą i groźbą wymuszał od rodziców pieniądze na alkohol i narkotyki. Grozi mu 8 lat więzienia

fot. zdj. poglądowe

30-letni zabrzanin od marca 2020 roku znęcał się nad swoimi rodzicami. Był uzależniony od narkotyków i alkoholu, na które groźbą i przemocą zdobywał pieniądze od swoich starszych rodziców.

Mężczyzna zatrzymany został kilka dni temu przez policjantów z V komisariatu, po uzyskaniu informacji o sytuacji jak ma miejsce w tej rodzinie.

Z treści otrzymanego zgłoszenia wynikało, że będący pod wpływem alkoholu lub narkotyków 30-latek wszczyna regularnie awantury ze swoim 66-letni ojcem oraz 67-letnią matką. Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. 30-latek wykorzystując wiek rodziców oraz ich zły stan zdrowia wymuszał na nich przekazywanie pieniędzy, które potem wydawał na alkohol i narkotyki – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej piątki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoimi rodzicami, którzy z powodu swojego wieku oraz stanu zdrowia są osobami nieporadnymi

– dodaje Bijok.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych bez ich zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo 30-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Art. 207. kodeksu karnego – znęcanie się: § 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze