Przekroczył prędkość o 90 km/h. Kierowca BMW miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Zabrzańscy funkcjonariusze ruchu drogowego udaremnili rajd 37-letniego mieszkańca Zabrza, który po DK88 pędził z prędkością 161 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy. Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 91 km/h. W poniedziałek na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadące BMW. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h, ponadto poruszał się wyłącznie lewym pasem – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Policjanci ruszyli za BMW i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że 37-letni mężczyzna jechał aż 161 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem, a dodatkowo odpowie za przestępstwo z artykułu 180a k.k.

– dodaje Bijok.


Przepis ten mówi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy powinni spodziewać się dzikich zwierząt, które mogą wejść na drogę. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 161 km/h każdy manewr wykonany w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na drodze, mógłby zakończyć się tragicznie – przypomina Bijok.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze