Przekroczył prędkość na DK88 o 97 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się mandatem i punktami karnymi

Policjanci z grupy SPEED, udaremnili rajd 45-letniego mężczyzny, który na zabrzańskim odcinku DK88 pędził z prędkością 167 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy. Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 97 km/h. Kilka dni temu na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Policjanci ruszyli za fordem i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że 45-letni mężczyzna jechał aż 167 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości

– dodaje Bijok.


Policja przypomina, że zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88 jest jednym z miejsc, gdzie w przeszłości dochodziło do wielu zdarzeń drogowych w tym wypadków śmiertelnych. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 167 km/h każdy nagły manewr wykonany w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej, mógłby zakończyć się tragicznie.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze