Przekroczył prędkość na DK-88 o ponad 50 km/h. Kontrola trzeźwości ujawniła, że był “wczorajszy”


Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w czwartek nieodpowiedzialnego kierowcę renault. 59-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 123 km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 8.00 rano, gdy funkcjonariusze zauważyli jadące z dużą prędkością renault.

Jego kierowca pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 123 km/h, pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkość do 70 km/h. Ponadto przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie 0,10 promila – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


59-letni kierowca renault odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo zatrzymano mu prawo jazdy

– dodaje oficer prasowy.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze