Przekleiła metkę z tańszych butów na droższe. Nie udało się – przekręt zauważyli pracownicy ochrony

99 złotych – tyle „zaoszczędziłaby” pewna 42-latka, gdyby ta próba oszustwa nie wyszła na jaw. Ale się nie udało – zdradziło ją zachowanie. Kobietą zajęli się śledczy, w przyszłości zaś stanie przed sądem. Grozi jej do 8 lat więzienia.

W środę około godz. 19:30 dyżurny komisariatu II otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do jakiego miało dojść w jednym z marketów przy Alei Wojciecha Korfantego.

Według informacji ochroniarze ujęli tam kobietę, która przykleiła naklejkę z ceną z tańszego produktu na droższy. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych. Tam oczekiwali na nich pracownicy, którzy zauważyli, jak kobieta podejrzanie się zachowuje – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Funkcjonariusze przejęli 42-latkę zatrzymaną przez pracowników ochrony. Dochodzenie wykazało, że kobieta, będąc na hali, przykleiła metkę z tanich klapek, na droższe buty sportowe.

Następnie poszła do kasy. Już za linią kas oszustka została ujęta przez ochronę i przekazana policjantom. Kobieta usłyszał już zarzuty dotyczący oszustwa – dodaje oficer prasowy.

Policjanci przestrzegają, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze