Próbował wnieść piwo w puszce na stadion podczas meczu Górnika z Wisłą. Grozi mu wysoka grzywna

Ponad 100 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Wisły Kraków. Podczas spotkania, zatrzymano 1 osobę, która złamała obowiązujące przepisy. W trakcie meczu odpalono też race, co w myśl obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo.

Do piątkowej imprezy piłkarskiej policjanci jak zwykle przygotowywali się wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. W efekcie przygotowań powstał kompleksowy plan zabezpieczenia imprezy sportowej. Do służby skierowano nie tylko zabrzańskich policjantów, ale również stróżów prawa z oddziału prewencji, a także mundurowych z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Łącznie o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie trwania imprezy masowej, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego dbało ponad 100 policjantów.

Dzięki zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w mieście nie doszło do naruszeń prawa.


Niestety w trakcie spotkania opalono race. Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy masowej używają pirotechniki, popełniają przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawiania wolności. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej to przestępstwo. Podobnie jak wnoszenie na teren imprezy masowej napojów alkoholowych – relacjonuje Bijok. – Przekonał się o tym 33-letni kibic Górnika Zabrza, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, usiłował wnieść na teren imprezy masowej puszkę piwa. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu za to grzywna do 2 tys. złotych – zaznacza oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze