Próba kradzieży 5 butelek wódki w markecie. Po zgłoszeniach od mieszkańców zatrzymano 32-latka

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży rozbójniczej, którego wizerunek publikowaliśmy pod koniec marca, wraz z apelem o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Okazało się, że to 32-letni gliwiczanin.

Do pozyskania danych mężczyzny doszło dzięki pomocy mieszkańców naszego miasta. Teraz spędzi on trzy miesiące w areszcie.

Przypomnijmy, zdarzenie miało miejsce w połowie marca w markecie Aldi przy ulicy Karola Miarki.


Sprawca usiłował dokonać kradzieży 5 butelek wódki. Kiedy został ujęty przez ochronę, chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych przedmiotów, użył wobec ochroniarza przemocy oraz groził użyciem noża – relacjonował w marcu sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Sprawą zaistniałego przestępstwa zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Śledczy postanowili opublikować wizerunek sprawcy, który zarejestrował się na sklepowym monitoringu

Kolejny już raz nie zawiedliśmy się na Państwa pomocy. Otrzymaliśmy informacje, które w znacznym stopniu przybliżyły nas do wykrycia sprawy. W dniu 28 kwietnia podjęto decyzję o zatrzymaniu podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy. Pochodzącemu z Gliwic 32-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej. W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Zabrzu na wniosek miejscowej Prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu przestępcy – mówi sierż. szt. Adam Sztrzodka z zabrzańskiej policji.

Teraz decyzją Sądu, spędzi on najbliższe 3 miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Zabrzańscy policjanci składają wyrazy podziękowania osobom, które pomogły w ustaleniu sprawcy.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze