Prison Runner w Areszcie Śledczym w Zabrzu. Można wziąć udział w biegu albo zwiedzić obiekt

Są tu chętni na zwiedzanie aresztu śledczego w Zabrzu? Nieczynny od kilku lat obiekt do tej pory przyciągał głównie filmowców, a teraz stanie się areną biegu „Prison runner”. Dzień wcześniej przewidziano dzień otwarty.

Wydarzenie będzie dwudniowe – odbędzie się w ostatnią sobotę i niedzielę maja (28-29.05). Wstęp jest biletowany – wejściówki można nabyć tutaj.

Zapraszamy do zwiedzenie byłego Aresztu Śledczego w Zabrzu. To jedyna szansa zobaczenia miejsca, które na co dzień dostępne jest dla nielicznych! Zostań kibicem podczas jedynego w swoim rodzaju biegu z przeszkodami „Prison Runner”, który odbędzie się 29 maja w byłym Areszcie Śledczym w Zabrzu. W takim miejscu jeszcze nikt nie miał szans przeprowadzić rywalizacji sportowych! Prison Runner bilety już dostępne – zachęcają organizatorzy.


Prison Runner program wydarzenia

  • 28.05 (sobota) godzina 8:00-20:00

Zapoznanie się z trasą biegu dla zawodników, udostępnienie obiektu do zwiedzania na zasadach zgodnie z regulaminem wydarzenia, odbieranie pakietów startowych. Uwaga: W rolę przewodników wcielą się funkcjonariusze Służby Więziennej, pełniący tu służbę przed zamknięciem Aresztu.

  • 29.05 (niedziela)

– godzina 8:30 otwarcie zawodów,
– godzina 9:00 start pierwszego zawodnika (zawodnicy startują co 50-60 sekund),
– około godziny 11:00 przerwa techniczna około 10-15 minut (występ DJ),
– godzina 11:15 ciąg dalszy biegów,
– około godziny 13:15 przerwa techniczna około 10-15 minut (występ DJ),
– godzina 13:30 ciąg dalszy zawodów,
– około godziny 15:20 ogłoszenie wyników,
– około godziny 16:00 dekoracje zwycięzców,
– około 16:30 zakończenie zawodów.

W czasie całych zawodów na terenie przedsięwzięcia dostępny punkt gastronomiczny, toalety. Widzowie mogą wejść na teren wydarzenia na zasadach zgodnie z regulaminem.

Prison Runner Regulamin zwiedzania 2022

Prison Runner Regulamin biegow 2022

Organizatorem wydarzenia jest NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarząd Okręgowy w Katowicach. Uwaga: Osoby które w dniu zwiedzania oddadzą krew lub jej składniki w ambulansie bilet wstępu na zwiedzanie mają bezpłatny.

Strona wydarzenia – kliknij tutaj.

Areszt Śledczy w Zabrzu, ul. Sądowa 1, 41-800 Zabrze

Areszt Śledczy w Zabrzu

Areszt Śledczy w Zabrzu funkcjonował do 2018 roku i podlegał Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Katowicach. Zlikwidowano go na skutek reformy więziennictwa.

W czasie działania jednostką typu zamkniętego, przeznaczoną dla tymczasowo aresztowanych mężczyzn, pozostających do dyspozycji Sądów i Prokuratur Rejonowych w Zabrzu, Tychach i Mikołowie.

Pojemność Aresztu Śledczego w Zabrzu została określona na 290 miejsc. W skład obiektu wchodzą pawilon mieszkalny, dwa budynki administracyjne oraz budynek gospodarczy. Areszt dysponował 7 polami spacerowymi, salą widzeń, kantyną, biblioteką, trzema świetlicami oraz kaplicą.

(żms)
fot. mat. organizatora