Pracownica instytucji finansowej przywłaszczała pieniądze klientów. Zabrzanka usłyszała 17 zarzutów

28-latka z Zabrza oszukała pracodawcę i swoich klientów na kwotę około 30 tys. złotych. Przedstawiono jej już akt oskarżenia. Teraz odpowie za przywłaszczenie powierzonego mienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu ustalili, że w jednej z placówek finansowych dochodzi do nieprawidłowości. Analiza zabezpieczonych materiałów dotyczących m.in. dokonanych transakcji pozwoliła mundurowym na ustalanie, że jej 28-letnia pracownica dopuściła się przywłaszczenia powierzonych pieniędzy – relacjonuje sierż . szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Gliwice.

Funkcjonariusze udowodnili 28-latce, że od kwietnia 2020 roku dokonała szeregu transakcji oraz wypłat gotówki z rachunków klientów. Kobieta ukradła w ten sposób łącznie 30 tys. złotych. Powstałe w ten sposób straty pokrył jej pracodawca.

Młoda zabrzanka usłyszała 17 zarzutów, które dotyczyły przywłaszczenia powierzonych pieniędzy. Podejrzana przyznała się do popełnienia wszystkich czynów, a swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją finansową. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.


(żms)/KMP Zabrze
fot. px