Pożar hali przy ulicy Hagera gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Jedna osoba trafiła do szpitala

fot. PSP Zabrze

Pożar wybuchł w hali produkcyjno-magazynowej przy ulicy Hagera. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Zabrza. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej, ostatecznie trafiła do szpitala.

Straż pożarną powiadomiono po godzinie 10:00 rano w czwartek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono iż pożarem objęty jest filtr wentylatora urządzenia spawalniczego znajdującego się wewnątrz hali. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz ugaszeniu pożaru – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz z zabrzańskiej straży pożarnej.


Ze względu na duże zadymienie hali, strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej nie doszło do rozprzestrzeniania się ognia na wnętrze hali

– dodaje.

W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych jeden z pracowników zakładu, który opuścił halę przed przybyciem ratowników, zaczął uskarżać się na duszności. Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali mężczyznę Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

W działaniach, które zakończono po upływie około 1,5 godziny od rozpoczęcia akcji gaśniczej, brało udział 6 samochodów PSP (19 strażaków).

(żms)/PSP Zabrze
fot. PSP Zabrze