Poważny wypadek z udziałem motocykla. Policja: „będą na drogach przez najbliższych kilka miesięcy”

Na wiadukcie nad autostradą A4 w Kończycach doszło do wypadku, w którym zderzyły się osobówka i motocykl. Kierowca drugiego z pojazdów z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia. Okoliczności nadal są wyjaśniane.

Do wypadku z udziałem 38-letniego motocyklisty doszło o godzinie 18.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wjeżdżający na wiadukt na ulicy Chudowskiej od strony Chudowa, 38-letni kierujący samochodem osobowym audi, chciał zjechać na autostradę w kierunku Wrocławia. W trakcie skrętu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prosto 38-letniemu kierującemu motocyklem kawasaki i doprowadził do zderzenia. Wyniku wypadku motocyklista trafił do szpitala z licznymi złamaniami kończyn dolnych oraz ogólnymi obrażeniami ciała – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W związku z tym zdarzeniem policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę – zaznacza oficer prasowy.

Z kolei użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy, muszą za każdym razem dobrze się rozejrzeć oraz spoglądać w lusterka wsteczne – motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie.

Obie strony mają oczywiście obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

Motocykliści przez najbliższych kilka miesięcy będą obecni na drogach. Pamiętajmy, aby z ładnej pogody i wolnego czasu korzystać w sposób niezagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób – podkreśla Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zabrze112.pl