Potrącenie rowerzysty na ulicy Składowej. Samochód wyjechał z podporządkowanej drogi (TV)

Na ul. Składowej w piątek doszło do potrącenia rowerzysty. W zdarzeniu ucierpiał 68-letni mężczyzna, który z urazem głowy został odwieziony do szpitala. Czynności w sprawie trwają.

Wypadek miał miejsce przed godziną 9:00 na skrzyżowaniu ulicy Składowej i Pyskowickiej. Według wstępnych ustaleń 37-letni kierujący samochodem ford mondeo wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, uderzył w 68-letniego rowerzystę.

Mężczyzna urazem głowy i potłuczeniami trafiła do szpitala. Potrącony mężczyzna i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki. Czynności w sprawie trwają

– przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policjanci apelują o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Trudne warunki drogowe, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i niechronionych często prowadzi do tragedii.

Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania – zaznacza oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze